Kliniku Europe IVF International koupil miliardář Šmejc

Podnikání v oboru asistované reprodukce láká stále více podnikatelských skupin. Premiantem v této oblasti je fond Hartenberg, který prostřednictvím společnosti FutureLife drží podíly v mnoha českých a zahraničních klinikách reprodukčních medicíny (například Iscare nebo Gennet). Patří přitom do svěřeneckých fondů Andreje Babiše. Dalším významným hráčem je skupina Medicom, která převzala otěže nad reprodukčními klinikami Pronatal.

Nyní se přidává také skupina Emma Capital, ve které má svá aktiva zaparkována jeden z nejbohatších Čechů, Jiří Šmejc. Tato skupina koupila menší pražskou reprodukční kliniku Europe IVF International. Šmejc bude fungovat převážně jako finanční investor, provozně má za Europe IVF zodpovídat společnost Innova Healtcare, jež provozuje zdravotnická zařízení v Praze, Ostravě a Brandýse nad Labem.

Europe IVF International založil v roce 2010 lékař David Kult. Jak už název napovídá, specializuje se toto zařízení na in vitro fertilizace a další způsoby umělého oplodnění. Klinika se vždy profilovala spíše směrem k zahraniční klientele, která si služby české asistované reprodukce v minulých letech velmi oblíbila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *