Krásnou pleť můžete mít i po padesátce. Ženám překvapivě pomáhá konzumace červeného vína

Ačkoliv jiným orgánům věnujeme s přibývajícím věkem náležitou pozornost, na kůži dost často zapomínáme. Přitom je to právě ona, která velmi neúprosně ukáže, jak na tom naše tělo skutečně je. Pokud se stravujeme zdravě, dostáváme do sebe dostatek vody, vitamínů, mikroživin, antioxidantů a zdravých tuků, krásná, hladká a zdravá pokožka nám bude odměnou.

Červené víno

Začneme hezky příjemně. Užívejte si, a přitom vyhlazujte pokožku. Červené víno působí jako tonikum proti stárnutí. Další benefity jako je snižování krevního tlaku nebo pozitivní působení na zdraví srdce, z něj dělají opravdový lék proti stárnutí.   

Hořká čokoláda

A můře být ještě líp! Hořká, kvalitní čokoláda s minimálně 70% kakaa je plná antioxidantů, chrání pokožku před sluncem, vyživuje ji a vyhlazuje. Navíc obsahuje hořčík, který zkvalitňuje spánek a snižuje stres, čímž nepřímo pomáhá také lepšímu zdraví kůže.  

Avokádo

Avokádo je doslova studnice živin. Mononenasycené a polynenasycené tuky vyživují pokožku a zabraňují jejímu vysoušení, navíc působí protizánětlivě a podporují imunitní systém. Lutein a zeaxanthin chrání před UV zářením. No a vitamíny A, B, C, E, a K pleť vyživují a dodávají jí lesk.

Brokolice

Vitamíny C a K, kterých má brokolice víc než dost, jsou nejlepšími antioxidanty, díky kterým se zbavíte vrásek. Vitamín C navíc pomáhá se syntézou kolagenu. Vysoký obsah vlákniny a vápníku rovněž není na škodu.

Foto: Shutterstock

Ořechy

Bílkoviny, vitamín E, minerály, antioxidanty. To vše pokožku zpevňuje a chrání před UV zářením. Konkrétně vlašské ořechy navíc obsahují hodně omega-3 tuků, které zlepšují pokožku. A také podporují zdravé trávení, které samo o sobě má pozitivní vliv na vzhled kůže.

Jak pečovat o kůži

Pokožce pomůžeme také změnou životního stylu. Protože ve zdravém těle zdravý duch a na zdravém těle zdravá kůže. Proto dbejte na dostatečný pohyb a dostatečný spánek. Pamatujte také na adekvátní ochranu proti slunci, hydrataci a co se pokožky obličeje týče, tak také na pravidelnou a správnou péči.

Foto: Shutterstock, zdroj: pharmeasy.in, verywellhealth