Přidávejte kávu do praní. Oblečení bude zářit novotou

Nejen, že je pořádně silná káva pro mnoho z nás dokonalým životabudičem. Je to i skvělý prostředek, který nám může pomoci v domácnosti. Poté, co se níže dozvíte pár šikovných tipů pro jiné využití kávy, sedlinu, která vám po vypití šálku zbude, už nikdy vyhazovat nebudete.

Zbaví vás zápachu v lednici

Občas se bohužel stává, že v lednici zapomenete na nějakou potravinu nebo hrnec s uvařeným jídlem. Vyschlá kávová sedlina vám přijde vhod, pokud se tam objevil s tím spojený nepříjemný zápach. Stačí tuto zázračnou ingredienci rozdělit na talířky, které umístíte do všech pater v lednici. K neutralizaci zápachu dojde již po pár dnech.

Elixír pro pokojové rostliny i odpuzovač slimáků

V sedlině obsažený draslík má pozitivní vliv na růst pokojových rostlin. Vyschlý logr lze buď promíchat se zeminou nebo jej přidat rovnou do květináče a zalít vodou. Pokojovky vám za tuto výživu budou vděčné.

Máte-li zahradu a chcete si uchránit svou úrodu před slimáky, dejte si kolem záhonu řádek hlíny, kam nalijete horkou vodu s logrem. Takové jednoduché opatření tyto nenechavé plže od plodů vaší práce dokáže zaručeně odradit.

Nálev z kávové sedliny, kterou jste předtím povařili v kastrolu s vodou lze využít při kreativních činnostech – a to buď při barvení vajíček, kdy můžete plnohodnotně nahradit barvení cibulí, nebo při obarvování látek.

Foto: Shutterstock

Navrátí ztracenou barvu tmavému prádlu

Péče o prádlo je další oblastí, kde lze využít barvicí schopnosti kávy. Máte-li ve skříni některé tmavé kousky, které postupem času vybledly, káva jim může ztracenou sytost navrátit. K tomu si připravíte dva šálky tohoto nápoje, který po vychladnutí přidáte přímo do bubnu pračky. V tomto případě nepoužívejte ani prášek ani aviváž a perte maximálně na 20° C. Tuto metodu není vhodné používat na oděvy, které na sobě mají jakékoliv světlé aplikace.

Foto: Shutterstock, zdroj: wikiHow, Healthline, Javapresse