Toužíte po přirozeně tmavším obočí? Vyzkoušejte generacemi osvědčené triky

I když jste právě doma, nevzdávejte se svých snů o tmavším a plnějším obočí, které jste si vždycky přáli, obzvlášť pokud vás nebaví každý den brát do ruky tužku na obočí. Můžete  totiž vyzkoušet jednodušší, levnější a trvanlivější alternativu.

Ano, barvení vlastního obočí působí děsivě, ale je to snadný úkol. Jde jen o to najít složení s vhodnými ingrediencemi a jednoduchým návodem. Máte na to odvahu? Stačí vám k tomu 5 až 10 minut a úsměv na tváři!

Směsi na barvení obočí

  1. Káva a kakao: Smíchejte 2 lžíce kávové sedliny, 1 lžičku kakaového prášku, 2 lžíce kokosového oleje a 1 lžíci medu a připravte hladkou a hustou pastu. Směs nechte několik minut působit a poté ji naneste. 
  2. Uhlí: Smíchejte gel z aloe vera, kakaový prášek a olej s vitaminem E. Do směsi přidejte prášek z aktivního uhlí a vytvořte hladkou pastu. Množství upravte podle požadované intenzity barvy. Směs nechte působit 20 minut.
  3. Henna: V misce smíchejte práškovou hennu s vodou a vytvořte pastu. Ujistěte se, že není řídká. Hennová pasta může zaschnout a odlupovat se. Abyste tomu zabránili, zalepte obočí potravinovou fólií a nechte je tak nějakou dobu působit.
Foto: Shutterstock

Jak na barvení obočí?

  1. Vyčistěte si obočí: Nejprve se ujistěte, že máte čisté a nenalíčené obočí. Poté je pročešte kartáčkem jako obvykle. Kolem obočí pak můžete nanést tenkou vrstvu vazelíny, abyste zabránili nežádoucímu zabarvení okolní pokožky.
  2. Přichystejte si směs na barvení: Jakmile je obočí čisté a připravené, je čas namíchat barvu. Vyberte si odstín, který je o dva až tři odstíny světlejší než barva vašeho obočí. Začněte u přední části a jednoduše naneste barvu až ke konci obočí. Ujistěte se, že nanášíte dostatek směsi v rovnoměrné vrstvě.
  3. Počkejte a sledujte: Přípravek můžete nechat působit sedm až deset minut, ale je důležité si uvědomit, že doba procesu se může lišit. Domácí tónování bledne rychleji než verze v salonu. Pomocí vlhkého vatového tamponu nebo papírového ručníku barvu setřete. U druhého obočí to zopakujte. Jakmile obočí uschne, máte hotovo!

Foto: Shutterstock, zdroj: Draxe