Uspěte dítě do 60 vteřin. Nový trik si oblíbily matky po celém světě

Uspávání dětí je v mnoha domácnostech skutečné téma. Nedaří se to, i když se snažíme. Jsme unavení, rozladění, dítě ale stále nemůže usnout. Už jste slyšeli o nové metodě?

Čas jít do hajan

Každý den je potřeba děti v určitý čas dát do postele a postarat se o to, aby dobře spaly. Nestačí přitom jen vyvětrat pokoj a snížit v něm teplotu. Mnoho rodin podstupuje doslova rituály, které zahrnují například přesný sled večeře, koupání, čtení na dobrou noc, zpívání a broukání. Rodiče jsou vyřízení po celém dni, děti ne a ne zabrat. Portál The Sun objevil novou metodu, kterou můžete vyzkoušet i vy. Dítě tak může usnout i do minuty.

Suchý kapesník

K ruce byste si měli vzít suchý bavlněný kapesník. Ten je někdy lepší než lidská hroší kůže, zejména pokud máte manuální povolání nebo je vaším koníčkem výroba všeho druhu. Trik spočívá v tom, že budete dítě hladit kapesníkem po obličeji. Pomalu se uvolní, zavře oči a usne. Tento účinný trik se vám podaří aplikovat i u vás doma.

Drobná masáž je také příjemná

U dětí můžete také začít večerní rutinu tak, že jim jemně budete hladit plosky nohou, nebo jim jemně namasírujete nohy. Hlazení na rukách a na prstech se také počítá do realxačních aktivit. Poté stačí dítě jemně hladit suchým kapesníčkem po tváři a usne během chviličky.

Foto: Shutterstock

Zklidňující zvuky

Použít můžete i relaxační metody. Zvuk tekoucí vody se považuje za velmi relaxační. Nebo pusťte dítěti zvuk jemného deště. Relaxační hudba ale nemusí vyhovovat všem. Jemný kontakt s vámi ale dítě zaručeně uspí.

Pusťte se do toho

Podle lékaře Chrise Setona se nám běžně podaří děti v batolecím věku uspat během dvaceti minut. Vyměnit běžné uspávací praktiky za jemné hlazení obličeje ale celý proces zkrátí. Počítat bychom podle lékaře měli s tím, že pokud trpíme na nespavost my, děti k ní mohou mít také predispozice.

Metodu můžete vyzkoušet i u vás doma.

Foto: Shutterstock, zdroje: TheSun, Time, Stuff