Během menstruace můžete přibrat i několik kilo. Lze tomu předejít

Časopis Fashion Lady prováděl průzkum a zjišťoval, co ženy během období před začátkem menstruace nejvíce láká. Odpovědi byly následující: bramborové lupínky, zmrzlina, čokoládové sušenky, čokoláda obecně. Naše tělo nám ale za tyto potraviny příliš nepoděkuje. Jak odolat pokušení?

PMS promlouvá do našich chutí

Před menstruací se u mnoha žen objevuje premenstruační syndrom. Celkově se uvádí, že tímto syndromem trpí na 85 procent všech žen. Jedná se o dobu, kdy se setkáváme s neutuchající touhou dát si něco dobrého. Brambůrky zajídat zmrzlinou nebo čokoládou, na to si dát něco kyselého, zakončit to třeba horkou čokoládou.

Když ale začneme tyto jídelní choutky analyzovat, dobereme se zajímavého výsledku. Můžeme se před nezřízeným jezením zachránit. Mnohdy totiž během tohoto období přibereme, a to ne zrovna málo. V průměru se uvádí, že během PMS období ženy přiberou až jedno kilo. Na náladě vám nezdravá strava také nepřidá.

Co můžeme dělat

To nejlepší je uvědomit si, že na nás chutě prostě a jednoduše přijdou. Odmítat je nemá smysl. Přijmout a pracovat s touto situací je mnohem přínosnější. Snažte se vyvarovat sladkostem a cukru například tím, že si je nebudete domů vůbec pořizovat.

Pozor na emocionální přejídání. Během období před menstruací a během ní jsme často podráždění a cítíme se ve stresu. Cpát se čokoládou ale potíže jen prohlubuje. Místo umělých sladidel a cukru si naordinujte dostatek čerstvého lokálního ovoce, které budete mít doma na stole, aby vás lákalo. Vzpomeňte si na oblíbené ovocné saláty.

Foto: Shutterstock

Chuť na sůl

Před menstruací a během ní míváme také mnohem větší chuť na sůl. Je to dáno tím, že naše tělo v té době vylučuje více vody. Abyste své tělo udrželi hydratované, pijte alespoň 8 sklenic vody za den. Tím se sníží i pocit chuti na sůl, a to zcela přirozeně. Přidejte do stravy oříšky, ovoce, fazole a zelenou zeleninu a chuť na sůl zmizí. Právě slané pokrmy dále zadržují vodu v těle, což vede k přibírání na váze.

Během menstruace a těsně před ní si nakupte dostatek zeleniny a ovoce, naopak sladkosti by se doma vyskytovat neměly.

Foto: Shutterstock, zdroj: Fashionlady, Healthcanal