Pokud se snažíte zhubnout, pomůže vám důležitá opomíjená potravina

Freepik.com

Vlašské ořechy jsou vynikající dobrota, kterou můžete jen tak zobat u telky. Jestli si myslíte, že po nich ztloustnete, jste na pořádném omylu. Ve skutečnosti vám pomohou zhubnout. Jak je to možné?

Zasytí a dodají živiny

Vlašské ořechy jsou pro naše zdraví velmi prospěšné. I když v sobě ukrývají poměrně vysoký obsah kalorií, rozhodně po nich neztloustnete. Když si totiž dáte denně hrst těchto zdravých dobrot, rozhodně je to lepší, než abyste do sebe u televize cpali těžká jídla. Navíc vás oříšky zasytí na dlouhé hodiny a nebudete mít pocit, že byste si opět rádi na něčem smlsli. Vaše tělo dostane živiny, které potřebuje.

Doplněk stravy se vším všudy

Jste zvyklí do sebe sypat uměle vytvořené doplňky stravy? Když se naučíte mlsat vlašské oříšky, nebudete je už potřebovat. Tyto nenápadné potraviny totiž obsahují vysoký podíl omega-3 mastných kyselin, mangan, měď, draslík, železo, hořčík, selen, zinek i vápník. Jedná se tedy o cennou potravinu.

Snížení rizika rakoviny prsu

Kromě toho, že vám oříšky dodají živiny, se také podílí na snížení růstu nádorů v rámci rakoviny prsu. Podle americké Asociace pro výzkum rakoviny bylo zjištěno, že když si každý den dopřejeme trochu oříšků, přímo tím zabraňujeme vzniku tohoto onemocnění.

Foto: Freepik.com

Redukce váhy s oříšky

Abychom zhubli, jsme ochotni měnit naše návyky v jídle a snažit se pravidelně cvičit. Místo hladovění je ale jen potřeba začít konzumovat ty správné potraviny. Napříkad oříšky vám pomohou k ideální váze. Podle recenze v magazínu Fashion Lady se při konzumaci oříšků podařilo lidem shodit více než kilo hmotnosti, a to pouze pravidelným nahrazením jiného pokrmu oříšky.

Zářivá pleť – To si přejeme všichni

Naše pokožka vždy odráží nejen naši pečovací rutinu, ale také stravu. Vlašské ořechy pomáhají v boji proti vráskám, stárnutí, ale také zánětům na pokožce. Důležité jsou vitamíny skupiny B a hodnotné antioxidanty, které se ve vlašských oříšcích vyskytují. Pravidelná konzumace těchto zdánlivě obyčejných ořechů je tak skutečně prospěšná.

Jaké jídlo nahradíte hrstí zdravých oříšků vy?

Foto: Freepik.com, zdroj: Fashionlady