Vyrobte si domácí osvěžovač vzduchu a moli se vám vyhnou. Budete potřebovat jen starou punčochu nebo pytlík

Chcete, aby váš dům nádherně voněl, a přitom ušetříte? Naučte se vyrábět osvěžovače vzduchu z materiálů, které máte vždy po ruce.

Pokud jde o naše domovy, vždy hledáme způsoby, jak zajistit, aby byly čisté a svěží; zejména když nás navštíví hosté. 

Osvěžovače vzduchu jsou jedním z nejlepších způsobů, jak dodat svému domovu příjemnou vůni, a jeden si vytvořit je jednodušší, než si myslíte.

Proč domácí osvěžovač vzduchu?

Existují tři skvělé důvody, proč používat domácí osvěžovač vzduchu:

  • V ročních obdobích, například v zimních měsících, kdy nemůžete otevřít okna a vypustit nežádoucí pachy, je použití domácího osvěžovače vzduchu skvělou alternativou.
  • Výroba DIY osvěžovače vzduchu znamená, že máte kontrolu nad složkami, takže můžete zajistit, že jsou přírodní a bezpečné pro vás i vaši rodinu.
  • Domácí osvěžovače vzduchu vám mohou pomoci ušetřit peníze, protože používají předměty, které se běžně nacházejí ve vaší domácnosti.

Budete potřebovat

  • Sušenou pomerančovou kůru.
  • Celá kávová zrna.
  • Starý pytlík nebo ponožku.
Foto: Shutterstock

Postup

Sušenou pomerančovou kůru rozemelte najemno a ujistěte se, že je dostatečně suchá, aby nedošlo k plesnivění. Kávu nemelte, budete potřebovat celá její zrna. Připravte si tolik pytlíků, kolik chcete osvěžovačů a naplňte je v poměru 2:1 směsí pomerančové kůry a kávy. Nyní pytlíky umístěte kdekoliv chcete.

Pomerančovou kůru můžete obměnit například za levanduli, skořici nebo třeba směs bylinek. Kreativitě se meze nekladou, dejte však důraz na to, aby ingredience byly vždy dostatečně usušené.

Kam osvěžovač pověsit?

Připravenou vůni můžete pověsit kamkoliv. Lze jej použít například v kufru auta, kdy eliminuje různé pachy a navodí vám na dlouhé cestě pocit domova

Vůně najde své uplatnění převážně v prostředí domova, například v koupelně dokáže navodit příjemnou atmosféru, oblečení ve skříni provoní a ochrání před moly a v povlaku na polštář vám vůně zajistí sladký a pokojný spánek.

Foto: Shutterstock, zdroj: TheSpruce